Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Totala kvalresultat för Herrar klass C

<< Tillbaka till resultatsidan              Skriv ut
    
Export till Excel, välj avgränsare:    

  Namn   Klubb   Resultat
1. Henrik Söderkvist   BK Klossen   646
2. Tommy Rosengren   BK Bowlinggänget   581
3. Simon Sätterström   Volvo FK   576
4. Jim Lindgren   BK Wege   568
5. Felix Rosenkvist   Lunds HIF   557
6. Martin Arvidsson   BK Bullerby   556
7. Anders Fougner   BK Lindarna   555
8. Yonathan Araya Nässel   Täby BwK   548
9. Dick Andersson   BK Piggelin   543
10. Nils Rockberg   Täby BwK   529
11. Anders Rosberg   HBK Åsen   523
12. Erik Berggren   Klotrullarnas BK   521
13. Jörgen Bergkvist   BK Tranan   516
14. Alexander Lindqvist   Klotrullarnas BK   506
15. Jimmy Bodin   Nyköpings BS   504
16. Tom Elingsworth   BK Bullerby   504
17. Johnny Andersson   BK Skoj   502
18. Ken Andersson   Lunds HIF   500
19. Sven Johansson   Klotrullarnas BK   498
20. Mikael Thurfors   BK Lindarna   497
21. Dick Sernfalk   Team Taggen BK   495
22. Björn Zandén   BK Kristallen   492
23. Anders Blomqvist   Nyköpings BS   492
24. Kasper Lindqvist Söderström   Norsborgs AIK   491
25. Bernabè Orellana   BK Lindarna   489
26. Jimmy Valdemarsson   KFUM Kometerna   488
27. Kennet Ceder   BK Tranan   481
28. Emil Granström   Vimmerby BK   481
29. Kristian Källström   Motala BF   480
30. Andreas Morton   Motala BF   480
31. Robert Henriques   Täby BwK   479
32. Lucas Åkerman Berndtsson   BK Piggelin   477
33. Jonathan Carlsson   BK Tranan   467
34. Daniel Gullberg   BK Piggelin   464
35. Martin Jonsson   BK Skoj   457
36. Mattias Sandell   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   455
37. Thomas Berglin   Täby BwK   451
38. Fredrik Malmsten   BK Skoj   451
39. Christer Leth   BK Lindarna   449
40. Max Ryrstedt   BK Skoj   447
41. Stefan Westerdahl   Norsborgs AIK   442
42. David Tärnström   BK Bus   442
43. Mikael Johansson   Lunds HIF   441
44. Ronnie Bengtsson   BK Bowlinggänget   441
45. Jan-Olof Gustavsson   BK Tranan   436
46. Toni Sandelin   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   435
47. Edvin Behmer   Täby BwK   433
48. Simon Norman   Team Kinnekulle HBK   409
49. Ivan Majlat   Klotrullarnas BK   409
50. Peter Timgren   BK Lindarna   405
51. Stefan Lundstedt   BK Kristallen   0
52. Emil Larsson   BK Piggelin   0